YENILEME EGITIMI NASIL YAPILIR ?

ÖZEL GÜVENLİK KİMLİK KARTI ALMAK İÇİN MÜRACAAT EVRAKLARI

 

İNTERNETTEN RANDEVU ALARAK GİDİNİZ. https://e-randevu.iem.gov.tr/randevu İstenen Belgeleri ve Önemli Notları Okuyup "Devam" Butonuna Basınız

 

ÖZEL GÜV. ŞB.MD.YENİ ADRESİ:

Abdi İpekçi Cad. İl Özel İdaresi Binası No:150 Kat:5 Bayrampaşa İstanbul sayılıadreste bulunan yerimize taşınmış bulunmaktayız. (Bayrampaşa Kaymakamlığı ile aynı bina)

 

1- Dilekçe


2- Temel eğitim sertifikasının aslı ve fotokopisi. (Genel kolluk kuvvetlerinden emekli olanlar (Sözleşmeli Personel Olmaz) ile en az beş yıl fiilen bu görevde çalıştıktan sonra kendi istekleri ile görevinden ayrılmış olanlar Sertifika yerine ayrılmış oldukları kurumlardan hizmet dökümünü gösterir onaylı belge ile emekli sandığı tanıtım kartı ve personel kimlik kartının fotokopisini getirecektir.)

NOT: Genel kolluk kuvvetlerinin emekli oldukları veya ayrıldıkları tarihten itibaren beş yıl süre dolmamış olması gerekmektedir.

3- Silahlı müracaatlar için Devlet Hastanelerinden alınan “Silahlı Özel Güvenlik Görevlisi Olur.” ibareli sağlık kurulu raporu.

Silahsız müracaat için Özel Sağlık Kuruluşlarından alınan “Özel Güvenlik Görevlisi Olur.” ibareli sağlık kurulu raporu.

NOT: Sağlık raporlarının üzerinde GÖZ, K.B.B., ORTOPEDİ, NÖROLOJİ ve PSİKİYATRİ doktorlarının imza ve kaşelerinin bulunması gerekmektedir.

4- Öğrenim durumunu gösterir belgenin aslı ve fotokopisi. (Diploma, tasdikname, öğrenci belgesi vb.)

5- İki adet güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu.(Muhtar Onaylı, 1 Adet Asıl 1 adet fotokopi) {Sayfamızdan indirip doldurduktan sonra Muhtara onaylatınız.}

NOT: Arşiv araştırma formu bilgisayar ortamında veya daktilo ile doldurulacaktır.

6- Üzerinde TC kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı, ehliyet vb. resmi kimlik fotokopisi.(2 Adet)

7- Kan grubunu gösterir belge fotokopisi.

8- Son altı ay içinde çekilmiş iki adet vesikalık fotoğraf. (4,5 x 6 cm boyutunda)

NOT: Vesikalık fotoğraflar kılık kıyafet yönetmeliğine uygun kıyafetle ön cepheden çekilmiş olacaktır.(Erkekler için sakalsız ve kravatlı olması gerekmektedir.)

(2010 yılı için Özel Güvenlik Ruhsat Harcı tutarı:324TL’ dır.) (BİLGİ: ANADOLU YAKASINDA BOSTANCI VERGİ DAİRESİNDE YATIRILMAKTADIR.) Müracaat evraklarının sıralaması listede belirtilen şekilde yapılarak, tek poşet dosya içerisinde teslim edilecektir.

Silahsız kimliğini alıp silahlı kimlik almak isteyenler, silahsız kimliğin aslı ve fotokopisi, (1), (2), (3), (4), (5), (6) ve (8) nolu belgeler ile müracaat edeceklerdir.

NOT: Silahsız müracaatında devlet hastanelerinden alınan “Silahlı özel güvenlik görevlisi olur” ibareli sağlık kurulu raporu teslim edenlerin sağlık raporunun geçerlilik süresi düzenlenme tarihinden itibaren bir yıl olup, silahlı müracaat sırasında sağlık raporunun kullanılabilmesi için fotokopisinin müracaat sahibinde bulunması gerekmektedir.


-     Teslim edilen evraklardan birer nüsha fotokopi alınarak daha sonra şubemizden kesinlikle evrak talep edilmeyecektir.(Sağlık Raporu, Harç Makbuzu,Sertifika vb.)

-     2008 kasım ayından sonra ehliyet, pasaport ve silah ruhsatı almak için dijital ortamda parmak izi verenler tekrar parmak izi vermemeleri için almış oldukları belge fotokopisi (Ehliyet, Pasaport ve Silah Ruhsatı) veya Parmak İzi Çıktılarından bir nüshasını getireceklerdir.
-     Dilekçe üzerine mutlaka adres, ev telefonu ve cep telefon numaraları yazılacak.
-     Kimliği çıkanların sorgulama işlemi www.iem.gov.tr – özel güvenlik kimlik sorgu link’inden T.C. numarası ile yapılabilecektir.
-     Şahsi Dilekçe verecekseniz işlem sonunda hazır olarak yazdırabilirsiniz.
-     Jandarma bölgesinde ikamet eden şahıslar müracaatlarını İl Jandarma Komutanlığına yapacaklardır.


 

Dilekçe Örneği:

 

İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE

(Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü)Silahsız/Silahlı özel güvenlik görevlisi olabilmem için hakkımda gerekli işlemlerin yapılarak tarafıma özel güvenlik görevlisi kimlik kartı düzenlenmesi hususunu;

Arz ederim. …/…/…..….
ADRES : Adı Soyadı

İmzası
TEL (Ev-İş) :
Genel Kolluk Dilekçe Örneği;İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE

(Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü)………………………………………. kadrosunda çalışmakta iken …../…./…….. tarihinde emekli oldum/kendi isteğimle ayrıldım. 5188 Sayılı Kanun gereği Özel Güvenlik Çalışma izin belgesi almak istiyorum.


Gereğine bilgilerinize arz ederim. …../……/……..
ADRES : Adı Soyadı

İmzası
TEL (Ev-İş) : 

Son Güncelleme (Çarşamba, 05 Ocak 2011 14:24)